خانه / اخبار سیاسی / داعش برای دو استان ترکیه نقشه دارد

داعش برای دو استان ترکیه نقشه دارد

داعش برای دو استان ترکیه نقشه دارد

داعش برای دو استان ترکیه نقشه دارد
داعش برای دو استان ترکیه نقشه دارد

داعش برای دو استان ترکیه نقشه دارد / پورتال خبری آبی پوشان : داعش قصد دارد ۲ استان مرزی ترکیه را تصرف کند . این خبر را روزنامه جمهوریت ترکیه گزارش داده است . ترکیه در این دو استان در آمادگی ۱۰۰ درصدی به سر میبرد …

روزنامه جمهوریت ترکیه در گزارشی اعلام کرده نهادهای امنیتی این کشور روز ۲۱ می (ماه گذشته) اسناد محرمانه‌ای به مسئولان استان‌های کیلیس (جنوب ترکیه) و غازی عینتاب (جنوب شرق ترکیه) ارسال کرده‌ و خواستار افزایش تدابیر امنیتی در مناطق مرزی شده‌اند.

بر اساس این خبر این اقدامات بعد از دریافت اطلاعاتی مبنی بر تلاش داعش برای افزودن استان‌های کیلیس و غازی عینتاب به مناطق تحت تسلطش، اتخاذ شده است.

منابع امنیتی ترکیه گزارش داده‌اند که داعش تلاش می‌کند طی مدت زمان آتی حملات خود به مناطق نزدیک به این استان‌ها افزایش دهد و با پرتاب راکت و خمپاره به سوی شهرهای استان کیلیس، شهروندان ترکیه را وادار کند خانه‌های خود را ترک کنند.

روزنامه جمهوریت گزارش داده شماری از عناصر گروهک تروریستی داعش در مرزهای ترکیه مستقر شده‌اند تا زمانی که ساکنان این مناطق خانه‌های خود را ترک کردند، بتوانند به خاک ترکیه نفوذ کرده و منطقه تخلیه شده را به قلمروی خود اضافه کنند.

پیشتر دولت ترکیه اعلام کرده بود برای افزایش تدابیر امنیتی در استان‌های همرز این کشور با سوریه مجموعه‌ای از توپ‌های خودکششی را به شهرک «اصلاحیه» در «غازی عینتاب» مستقر کرده است.

گروه سیاسی – پورتال خبری آبی پوشان

https://news.abipooshan.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.