چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
خانه / اخبار اجتماعی / وام ۲۰ میلیونی برای ازدواج شروع شد

وام ۲۰ میلیونی برای ازدواج شروع شد

وام ۲۰ میلیونی برای ازدواج شروع شد

وام 20 میلیونی برای ازدواج شروع شد
وام ۲۰ میلیونی برای ازدواج شروع شد

وام ۲۰ میلیونی برای ازدواج شروع شد / گرفتن وام اصولا کار سختی است . اما چگونه میشود وام ۲۰ میلیونی برای ازدواج گرفت را در ادامه در پورتال خبری آبی پوشان شرح میدهیم . امیدواریم وام فقط مخصوص آقازاده ها نباشد و هنوز شروع نشده تمام نشود …

بعد از دستور بانک مرکزی به نظام بانکی برای پرداخت وام ۱۰ میلیونی ازدواج از بانک ملت خبر آمد که این بانک یک ماه زودتر از مهلت تعیین شده توسط بانک مرکزی پرداخت تسهیلات جدید ازدواج را آغاز کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، همزمان با ابلاغ دستور جدید بانک مرکزی به نظام بانکی برای آغاز پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیونی ازدواج از بانک ملت خبر آمده که پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیونی ازدواج و تهیه جهیزیه در تمامی شعب این بانک در سراسر کشور آغاز شده است.

این خبر درحالی اعلام شده که چهارشنبه هفته قبل بانک مرکزی در بخشنامه ای بانک ها را مکلف به پرداخت تسهیلات جدید ازدواج از مردادماه کرده بود. البته این بخشنامه یکی دو ماه بعد از ابلاغ قانون بودجه ۹۵ و افزایش وام ازدواج از ۳ به ۱۰ میلیون به نظام بانکی ابلاغ شد.

پیش از این بانک مرکزی و بانک ها به بهانه عدم داشتن پول برای وام ۱۰ میلیونی ازدواج از پرداخت این تسهیلات امتناع می کردند. شعب نیز متقاضیان وام ازدواج را به مراجعه در ماه های آتی راهنمایی می کردند.

اما آنطور که علی رستگار مدیرعامل بانک ملت گفته: با توجه به افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه از ۳۰ میلیون ریال به ۱۰۰ میلیون ریال به ازای هریک از زوجین از اول مردادماه سال جاری، بانک ملت پرداخت این وام رابیش از یک ماه زودتر از موعد تکلیف شده شروع کرد.

وی تاکید کرد: تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی ازدواج و تهیه جهیزیه به هریک از زوجین پرداخت می شود و نرخ کارمزد آن ۴ درصد و مدت بازپرداخت آن نیز ۴۸ ماهه خواهد بود.

مدیرعامل بانک ملت با بیان این نکته که هریک از زوجین می توانند با معرفی یک ضامن به شعب بانک ملت، از تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی ازدواج و تهیه جهیزیه بهره مند شوند، خاطرنشان کرد: تسهیلات ازدواج و تهیه جهیزیه از محل منابع حساب های قرض الحسنه پس انداز، به مزدوجین پرداخت می شود.

با توجه به آغاز پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیونی ازدواج در شعب بانک ملت، می توان گفت که بانک ها اگر بخواهند پول دارند تا نیازهای مردم را در قالب تسهیلات قرض الحسنه تأمین کنند.

گروه اجتماعی – پورتال خبری آبی پوشان

https://news.abipooshan.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *